Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

WPC Produkty
WPC Produkty
WPC Produkty
WPC Produkty
WPC Produkty
WPC Produkty
1 2 3 4 5 6

WPC terasová prkna

WPC terasová prkna, terasový systém s profilem dutým nebo plným. Terasová prkna a terasy...

WPC ploty a plotové dílce

WPC ploty a plotové dílce-eshop, elektronický obchod. Plastové a WPC ploty a plotové dílce...

WPC obkladové profily

WPC obkladové profily. WPC fasáda, umělohmotná venkovní fasáda...

Nákupní košík

celková cena: 0 Kč
0 položek

Přihlášení

Novinky

Ceník 2018 - nový ceník prken,profilů,plotů

WPC terasy 2017, barvy a detaily

Prohlížejte novou fotogalerii WPC terasových prken všech řad...

E-shop na stavebnici WPC PLOTY

Dnes si postavíte WPC plot sami!

Videa na youtube - produkty a montáž WPC prvků

Nová videa od našeho dodavatele...

Otázky a odpovědi

Časté otázky k výrobku – dřevěná surovina WPC

 1. Co je přesně WPC, odkud pochází a z jakého materiálu se skládá?
  WPC pochází a anglického „Wood Polymer Composite“ a je to složení materiálů, které již více jak 20 let – speciálně v zahraničí – produkováno a používáno v severní Americe. Vzniká z kombinace dřevěných vláken s termoplastickými  pojivy, šetřících životní prostředí.
 2. Jak jsou vyráběny WPC-výrobky?
  WPC-výrobky jsou extrudovány, tzn. roztaví se oba komponenty (dřevěná vlákna a termoplastická pojiva).
 3. Které jsou nejdůležitější výhody oproti tradičnímu dřevu?
  Se svými mnoha dobrými vlastnostmi zušlechtí  WPC dlouhodobě Vaši terasu nebo chodníky. Stejnoměrně pěkný vzhled dřeva, který se velmi dobře udržuje, ho vyznamenává. Můžete dokonce ušetřit za natírání. Samozřejmě zhotovujeme všechny profily i  příslušenství jen z dřevěných vláken od stálého obnovitelného  lesního hospodářství /certifikovaní dodavatelé dřeva podle PEFC-www.pefc.de).

  S našimi WPC pocítíte:
  - bez třísek a příznivé pro bosé nohy
  - dlouhodobě pěkné s elegantním vzhledem dřeva
  - neklouzavé také při vlhku
  - lehká instalace a údržba (bez natírání a olejování, to šetří čas a peníze)
  - dřevo ze stálého obnovitelného lesního hospodářství
  - bez tropického dřeva – 100% recyklovatelné
 4. Jsou rychle se měnící teplotní výkyvy škodlivé pro výrobky?
  Tyto nejsou škodlivé. Při extrémních situacích (přes den obleva, v noci trvalý mráz) se chová  profil firmy NaturinForm jako masívní dřevo.
 5. Mohou se WPC-výrobky vzhledem k částečnému podílu polymeru označovat ještě jako přírodní, životnímu prostředí příznivé výrobky?
  „Přírodní a životnímu prostředí příznivé“ má u WPC nový význam, neboť WPC vzniká z přírodních látek, které jsou roztaveny a přitom si zachovávají svoje přírodní vlastnosti. Protože dřevěná vlákna jsou vedlejší produkt v dřevozpracujícím průmyslu, je to šetření přírodních zdrojů, tyto budou pak dále zpracovány na přírodní surovinu. Kromě toho používání WPC chrání před vykácením deštných a tropických lesů a šetří dodatečně ještě dopravu. Proto se bude WPC  NATURinFORM vyrábět výhradně v Redwitz.“Made in Germany stojí za certifikovanou kvalitou, použitím surovin nejvyšší kvality a lokalitou.
 6. Je WPC recyklovatelně a bezproblémově likvidováno?
  Naše WPC výrobky jsou 100% recyklovatelné. Je doporučeno, WPC zbytky likvidovat přes nebezpečný odpad nebo recyklační středisko.
 7. Vznikají při výrobě odpady?
  Ne, výrobní odpady jsou semlety a zpracovány a výrobním procesem zase dodány a např. zpracovány k novému terasovému prknu nebo spodní konstrukci.
 8. Pro které oblasti použití budou WPC výrobky nasazeny? Předpokládá se, že budou rozšířeny oblasti použití?
  Výrobky fy NATURinFORM  budou používány u terasových systémů, ochranných plotů, obložení fasád, soklových lišt, podlahových přechodových profilů v nábytkářském průmyslu, jako obkladové prvky v betonářském průmyslu, v automobilovém průmyslu. Možnosti použití se rozšiřují neustále inovací výrobní koncepce.
 9. Které těžiště WPC výrobků u NATURinFORM a proč?
  Těžištěm WPC výroby u NATURinFORM je výroba terasových prken a ochranného plotu. Základem je proto promyšlená směs materiálu pro tyto uživatelské oblasti  při odolnosti větru a počasí ve venkovním prostředí, jakož i příjemný vzhled dřeva.
 10. Jak jsou vytvořeny povrchy WPC terasových  prken? Jak je prkno konstruováno? Čím se zajistí např. nutný faktor zatížení?
  Povrchy terasových prken jsou vědomě zdrsněny, aby se dřevěná vlákna zviditelnila. Oboustranně použitelný povrch má žebrování omezující uklouznutí.
 11. Jak jsou zhotoveny  povrchy  WPC terasových prken? Jak je prkno konstruováno? Čím       se zajistí potřebný faktor zatížení?
  Povrchy terasových prken jsou vědomě zdrsněny,proto aby se dřevěná vlákna zviditelnila. Oboustranně použitelný povrch má žebrování omezující uklouznutí. Prkna jsou konstruována buď jako dřevěné komorové prkno nebo jako plné prkno.  Materiálové složení přispívá podstatně k pevnosti /stabilitě/ terasových prken. Přesto se navzájem liší teoretické a praktické hodnoty. Provedli jsme proto zátěžový test v instalovaném stavu. Tato zkouška ukazuje na  zatížení  jednotlivého prkna při odborné instalaci.

  Max. tlakové zatížení terasových prken
  Kompakte      
  Prkno s komorovým profilem 400kg/dm2
  Masívní prkno 600kg/dm2

  Beliebte 
  Prkno s komorovým profilem 600kg/dm2
  Masivní prkno 800kg/dm2

  Rationelle
  Prkno s komorovým profilem 400kg/dm2
  Masivní prkno 600kg/dm2

  Plošné zatížení našich WPC prken činí při odborně provedené instalaci a pravidelném rozložení zatížení  více jak 1,5 tuny na m2.
 12. Jak se dosáhne trvale vysoké odolnosti vůči povětrnostním vlivům? Může proniknout voda do prken a způsobit tím škodu?
  Vysoká odolnost proti povětrnostním vlivům je zajištěna přesnou specifikací materiálu pro dřevěné štěpky a pro termoplastické pojivo. Voda může při instalaci podle našich požadovaných směrnic  do prkna proniknout a zase se při období sucha ztratí. Toto nevede k žádnému poškození prkna.
 13. Používáte fungicidy do nebo na Vaše prkna?
  Ne, nepožíváme zásadně žádné pesticidy nebo fungicidy. Přírodní vlastnosti dřeva se zlepšují sami promícháním s čerstvou, čistou umělou hmotou (PE) tak, že lišejníky a mechy se nemohou nikde uchytit. To činí prkna snadno udržovatené. PE je umělá hmota, která se používá také při balení potravin.
 14. Čím se dosáhne různých barev prken?
  Různé barvy se dosahují přimícháním ekologických barevných pigmentů. Tyto dodávají dlouhodobý a stejnoměrný barevný obraz. Barevné odchylky a stínování jsou žádány a podtrhují přírodní vzhled dřeva. Povrchy se mění vlivem počasí jako např. slunce a atmosférické srážky.
 15. Dávají tyto povrchy dlouhodobě stejnoměrný barevný obraz? Nebo se mění povrchy povětrnostními vlivy  –  slunce a atmosférické srážky? Co se rozumí pod tvorbou patiny na povrchu prken?
  Aby bylo u terasových prken dosaženo protiskluzových a k bosým nohám příznivých vlastností, je povrch pomocí kartáčů zdrsněn. Tím se chová WPC terasové prkno ve svých nejmenších částečkách – otevřených dřevěných vláknech na povrchu – podobně jako příroda. Při zvětrávání se přeměňují dřevěné struktury ještě volně ležící na povrchu v celulozu. Tato nepatrná optická změna barvy je ca po půl roce uzavřena vytvořením patiny. Tato ušlechtilá celulozní patina působí jako přirozená ochrana, doplňkově k UV stabilizaci. Ojediněle  se mohou z povrchu uvolnit jednotlivé  částečky. Funkčnost prkna tím není narušena. Změna barvy WPC terasového prkna je oproti jiným terasovým dřevěným materiálům výhodná. Při výrobě se zapracovávají barevné pigmenty a UV ochranné stabilizátory. Nepatrné barevné změny  a stínování  jsou žádány a podtrhují přírodní vzhled dřeva. Nejsou předmětem reklamace.
 16. Zešednou WPC terasová prkna podobně jako obvyklé výrobky ze dřeva?
  Inovativním mícháním produktů se mění vnější vzhled WPC prken jen málo. Zešednutí se vyskytuje jen v počátku. Spolu s univerzitou Göttingen byl proveden zvětrávací  test. Při tom bylo kvalitní tropické dřevo porovnáváno se standardním WPC profilem. Tento laboratorní test simuluje optickou změnu v časovém rozmezí od 5 do 6 let. Krátkodobé zvětrávání ukazuje zřetelnou změnu barvy obou zkoušených vzorků. Při intenzívním UV záření v kombinaci s vodním dopadem se vždy odkryla dolní třetina zkušebních vzorků.
 17. Musí se WPC terasová prkna natírat  a nebo olejovat?
  WPC terasová prkna se nemusí natírat, popř. olejovat. Pokud  je toto přesto požadováno, mělo by to být po celkovém zvětrání  plochy (ca 15 týdnů po položení/instalaci/).
 18. Jak se čistí takové plochy?
  Čištění produktů fy NATURinFORM se provádí  jednoduše vodou. Při silnějším zašpinění může být použit také  dodatečně vysokotlaký čistič (ne parního čistič) s tlakem max. 80 bar, ze vzdálenosti nejméně 20 cm od podlahového prkna. Nesmějí se používat žádné čistící prostředky obsahující rozpouštědla. Doplňkově nabízí  fa NATURinFORM speciální čistič WPC k vyčištění odolných skvrn.
 19. Jak jsou jednotlivá prkna navzájem spojena k terasového základu?
  Jednotlivá terasová prkna se pomocí speciálně vyrobených a přizpůsobených montážních svorek se instalují  téměř neviditelně . Tyto montážní svorky dodávají terasovému prknu současně flexibilitu, tím se může podle počasí rozpínat, popř. smršťovat, bez toho, aniž by bylo namáháno místo styku s podkladem.
 20. Jak následuje montáž terasových prken? Jak musí být složen základ?
  Pod DOWNLOADS najdete montážní návod, který platí také jako pravidla pro zpracování od výrobce. Tím je definováno, že jen při správné instalaci a použití originálního příslušenství fy NATURinFORM  může následovat záruka.
 21. Kdo může odborně instalovat WPC prkna, které řemeslnické nářadí je k tomu potřebné?
  WPC terasové prkno je možno odborně instalovat podle našich stanovených  předpisů  a návodu k montáži. Pomocí všech prodávaných nástrojů k opracování dřeva se může řezat, frézovat nebo vrtat.
 22. Pokud by bylo třeba – lze vyměnit jednotlivá prkna  z terasové podkládky?
  Ano - jednotlivá prkna mohou být inovačním systémem upevnění měněna.
 23. Jak se dosáhne stejnoměrného, beztřískového a neklouzavého povrchu?
  Povrch se docílí směsí materiálu z dřevěných vláken a životní prostředí neohrožujícího polymerního termoplastického pojiva. Současně se povrch po výrobě mechanicky zdrsňuje. Proto také při vlhkosti má protiskluzový účinek.
 24. Jaké výsledky mají terasová prkna při protiskluzovém testu?
  NATURinFORM WPC terasová prkna byla 2011 testována TÜV Rheinland/LGA na protiskluzovost. Podle normy 51130 dosáhla R12 a podle normy 51097 třídu C, nejvyšší stupeň.

  Požadavky k prostorům
  Zkouškou odolnosti proti uklouznutí podle normy 51130 následuje stupnice  R-hodnot. Čím vyšší  za „R“ stojící číslo, tím se povrch méně smeká .

  Jak je vidět z tabulky, jsou hodnocené skupiny od R9 do R13.

  Skupina statické tření úhel sklonu
  R9 minimum od 6 do 10°
  R10 vyšší 10 do 19°
  R11 vyšší 2 od 19 do 27°
  R12 vysoké od 27 do 35°
  R13  velmi vysoké nad 35°

  Zvláštnost tvoří keramika pro  vlhké prostory s pochozem bosou nohou. Tyto oblasti budou přezkoušeny a přiděleny do skupin podle GUV 26.17 A,B aC. Pro privátní oblast nejsou žádné předpisy. Tam je používaná polírovaná nebo hladce glazovaná keramika. Privátní koupelna nebo sauna by měla ale podle předpisů GUV 26.17 splňovat neklouzavost pro NASSBELASTETE BARFUSSBEREICHE.

  Kancelář (žádná informace, ale doporučitelná) R9
  Schody, vstupní prostory, odpočívárny R9
  Tisk, zpracování papíru R9
  Toalety, šatny R10
  Prostory, v nichž se objevuje vlhko /např. umývárny/ R11
 25. Čím se liší jednotlivé firmou NATURinFORM  nabízené kvality prken ve vnějším vzhledu /optice/ a v zatížitelnosti a jak se toho dosáhne ?
  Firmou NATURinFORM nabízené kvality prken jsou speciálně vyladěny k účelu použití. Každá dimenze prkna je vyráběna jako prkno s komorovým  profilem nebo jako  prkno masívní. Obě provedení  se nechají optimálně kombinovat. Prkno s komorovým  profilem je lehčí a cenově příznivější, Právě terasové plochy se nechají jednoduše a rychle instalovat. Masívní prkno je odolnější vůči zátěži a může být položeno /instalováno/ také bez sklonu. Plným profilem se nechají řemeslně a opticky pěkně vytvořit ukončení   pro zaoblené tvary. Také pro schody je toto prkno vhodné.  S o 20% vyšším faktorem zatížení  je jeho využití ve frekventovaných oblastech, např. ve vstupních halách hotelů a restaurací, v předzahrádkách, na koupalištích nebo na veřejných užitných plochách.
  „Kompakte“- terasové prkno  je pro použití v privátním prostředí
  „Beliebte“ – je jako náš trhák /hit/ v programu vhodný pro všechny použití při současně vysoké stabilitě a nosnosti
  „Rationelle“ se hodí pro použití u silně zatěžovaných ploch, hodně frekventovaných oblastech , jako např. cesty v okolí komunálních budov. Se šířkou prkna od ca 245 mm se nechají instalovat velké plochy rychle a pěkně.
 26. Jaký výrobní program uvádí NATURinFORM v nabídce?
  Vedle terasových prken a ochranného plotu vyrábí NATURinFORM WPC-výrobky pro nábytkářský průmysl, pro podlahářský průmysl, pro automobilový průmysl.
 27. Může být terasové podlahové prkno fy NATURinFORM použito jako opěrný nosník nebo nosná konstrukce?
  Podlahové prkno fy NATURinFORM nesmí být použito jako nosný prvek konstrukce, popř. jako  obklad balkonu na   tento odstavec je pro mě moc těžký.
 28. Kde najdu návod k instalaci?
  Tento si můžete vyhledat pod www.wpcprodukty.cz  v oblasti Montáž WPC prvků. Pozorně  dbejte na informace k pokynům k instalaci.
 29. Jaký je příjem teploty při delším slunečním záření?
  Výrobky fy NATURinFORM jsou podobně jako ostatní výrobky ze dřeva také po delším slunečním záření schůdné bosou nohou. Jeden menší rozdíl je při použití tmavších barevných tónů. Tyto se zahřívají více než světlejší barevné tóny.
 30. Jaký vliv má chlorované voda nebo slaná voda na výrobky fy NATURinFORM?
  Nemají žádný vliv na vlastnosti. 

 

Copyright 2012-2017 © Wigo spol. s.r.o.
Webdesign a programování MagicHouse s.r.o.

WPC terasová prkna | WPC ploty a plotové dílce | WPC fasádní obklady | WPC dlažby
právní podmínky | ochrana dat
napište nám | mapa serveru | zajímavé odkazy

Elektronická evidence tržeb EET
Podle zákona o evidenci tržeb je od 1.3.2017 společnost PEAL a.s. povinna vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinna zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

WIGO Natur in Form